10’uncu FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması’nda Ödül Alanların İsimleri Yayınlandı – MSI Dergisi: Türk Savunma ve Havacılık Sanayisinin Güncel Referans Bilgi Kaynağı ve Yenilik Habercisi

10’uncu FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması’nda Ödül Alanların İsimleri Yayınlandı

21 Eylül 2017

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

FNSS sponsorluğunda ve ev sahipliğinde 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen 10’uncu Askeri Kara Araçları Model Yarışması’nda ödül alanların isim listesi, FNSS’nin İnternet sitesinde yayınlandı.

Bu yıl, 124 katılımcının 305 model sergilediği yarışmada, ödüller 10 farklı kategoride dağıtıldı. Jüri Heyeti tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ödül alanlar şöyle sıralandı:

  • 1’inci Kategori: 1914 – 1945 arası Dünya Savaşları Paletli Askeri Kara Araçları
    • Usta Alt Kategorisi
      • Boray Yurdakul – Gümüş
    • Hobi Alt Kategorisi
      • Hasan Akyıldız – Altın
      • Cem Burak Öz – Gümüş
  • 2’nci Kategori: 1914 – 1945 arası Dünya Savaşları Tekerlekli ve Yarı Paletli Askeri Kara Araçları
    • Usta Alt Kategorisi
      • Sançar Buhur – Altın
    • Hobi Alt Kategorisi
      • Özgür Acer – Altın
      • Hüseyin Serin – Gümüş
      • Yunus Emre Erentöz – Bronz
  • 3’üncü Kategori: 1945’den günümüze Modern Askeri Kara Araçları
    • Usta Alt Kategorisi
      • Özgür Aydın – Bronz
    • Hobi Alt Kategorisi
      • Gökay Yalçın – Altın
      • Zafer Yakar – Gümüş
      • İhsan Çakmakçı – Bronz
      • Oğuz Can Gökçe – Mansiyon
  • 4’üncü Kategori: Askeri Figürler
    • 1 – Tarihi ve/veya Askeri Figürler
      • Atilla Güç – Altın
      • Sunay Tuna – Gümüş
      • Doğu Sarhan Demir – Bronz
      • Aylin Vagas Başara – Mansiyon
    • 2 – Fantastik, Bilim-Kurgu ve Post-Apokaliptik Figürler
      • Sunay Tuna – Altın
      • Doğu Sarhan Demir – Gümüş
      • Ramazan Özdek – Bronz
    • 3 – Büstler
      • Atilla Güç – Altın
      • Sunay Tuna – Gümüş
      • Volkan Ayhan – Bronz
      • Doğu Sarhan Demir – Mansiyon
      • Damla Demir – Mansiyon
  • 5’icni Kategori: Ölçekli Canlandırma (Diorama)
    • Hakan Alakoç – Bronz
    • Volkan Ayhan – Bronz
    • Sançar Buhur – Bronz
    • Mehmet Hakan Karlı – Mansiyon
  • 6’ncı Kategori: 1/48 Ölçek
    • Sançar Buhur – Altın
    • Gürkan Özkan – Gümüş
    • Gökay Yalçın – Bronz
    • Aysun Yalçın – Mansiyon
  • 7’nci Kategori: 1/72 Ölçek
    • Özgür Aydın – Altın
    • Baki Temel – Gümüş
    • Mehmet Fatih Taş – Gümüş
    • Gürkan Özkan – Mansiyon
  • 8’inci Kategori: Kurgusal (What-if) Kara Araçları
    • Oykun Eren – Altın
    • Murat Yılmazer – Gümüş
    • Baki Temel – Gümüş
    • Hakan Güney – Bronz
    • Kerem Atabeyoğlu – Bronz
  • 9’uncu Kategori: Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Kullanılmış Askeri Kara Araçları
    • Volkan Ayhan – Altın
    • Zafer Yakar – Mansiyon
    • Levent Başara – Mansiyon
  • 10’uncu Kategori: Genç Modelciler
    • İbrahim Akın – Mansiyon
    • Bora Özalhas – Mansiyon
    • Oğuz Can Gökçe – Mansiyon
    • Pera Sarf – Mansiyon
    • Arhan Altınışık – Mansyion
    • Çağın Gümüş – Mansiyon
    • Alp Kaan Ulusoy – Mansiyon
    • Mehmet Emir Bilgin – Mansiyon

324 toplam görüntüleme, 1 bugünkü görüntüleme